Методичне об'єднання класних керівників і класоводів

У минулому навчальному  році  методоб’єднання  класних  керівників  та класоводів працювало над вирішенням  першочергових  завдань  виховання учнів в сучасних умовах. Члени методоб’єднання працювали над вирішенням науково-методичної проблеми "Роль класного  керівника в активізації  творчих здібностей  школярів.

Було окреслено коло питань :

- об’єднання класних керівників навколо проблеми;

- використання нових та сучасних форм методів роботи ;

- допомога класним  керівникам-початківцям;

- планування роботи класу,школи,педагогічного колективу;

- діагностування рівня досягнень ,запитів та інтересів дітей. Труднощі педагогів у роботі;

- коригування планів виховної роботи класних керівників і класоводів;

- стимулювання творчої активності  класоводів та класних керівників.

У навчальному комплексі успішно діє  експеримент "Школа-родина",а  з 2008-209 навчального року розпочата робота над упровадженням системи "Школа сприяння здоров’ю".

У рамках "Школа - родина" продовжується співпраця педагогічного колективу і  батьків активізувалося патріотичне виховання учнів. Традиційним стало проведення місячника патріотичного виховання,виділено години гурткової роботи для організації і впровадження військово-патріотичної гри "Сокіл".

У рамках школи сприяння здоров’ю велика увага приділяється охороні здоров’я учнів,здійснюються заходи щодо профілактики алкоголізму,куріння ,попередження захворюваності  та відновлення здоров’я.

У школі  є банк даних на дітей-сиріт,дітей,позбавлених батьківського піклування який постійно коригується . Є також банк даних на дітей з неблагополучних сімей,багатодітних родин.

Налагоджена робота з обдарованими дітьми.

У процесі роботи виправдали себе такі форми роботи як наставництво,стажування,співбесіди,школа молодого вчителя,інструктивно-методичні наради,конкурси педагогічної майстерності,тощо.

Однак поряд з позитивними результатами в роботи методоб’єднання є невирішені проблеми.

У 2012-2013 навчальному році  методоб’єднання класних керівників та класоводів продовжить роботу над проблемою "Роль класного керівника в активізації творчих здібностей школярів"

Головним завданням методоб’єднання є надання дієвої допомоги класним керівникам і класоводам у процесі розвитку їхньої майстерності  як справу професійних знань умінь і навичок.

Методична робота сприятиме формуванню професійної  компетентності,збереженню та розвитку творчого потенціалу всього колективу,виробленню інноваційного стилю діяльності.

Ефективна реалізація завдань можлива за умови цільового використання таких прийомів стимулювання емоційно-позитивного впливу на мотиваційну сферу школярів:

- урахування їхніх  інтересів та нахилів;

- підтримка успіхів;

- намагання зробити діяльність цікавою;

- схвалення здорового суперництва;

- застосування різноманітних ефективних методів організації пізнавальної діяльності;

- створення умов для вибору оптимальних форм діяльності як в урочний ,так і у позаурочний час;

- надання учневі шансу проявитися;

- співпереживальна критика.

Отже методичне об’єднання класних керівників та класоводів має:

- забезпечити засвоєння та використання найраціональніших методів та прийомів виховання;

- постійні підвищення рівня професійної  підготовки;

- обмін досвідом успішної педагогічної  майстерності;

- виявлення ,пропаганда та здійснення нових підходів до виховання;

- забезпечення постійного засвоєння сучасної педагогічної  теорії  та практики.

ТЕМАТИКА ЗАСІДАНЬ

I

1. Вивчення і  аналіз програм,підручників,посібників,інструкцій та рекомендацій міністерства освіти і науки України,методичного кабінету .

2. Визначення основних напрямків роботи на 2012-2013 навчальний рік.

(до 16.09)

3. Затвердження перспективного плану роботи шкільного  методобєднання класних  керівників та класоводів на 2012-2013 навчальний  рік.

4. Розподіл доручень між членами методобєднання

II

1.       Проведення анкетування класних керівників та класоводів з метою з’ясування труднощів в роботі.

(протягом місяця)

2.       Скарбничка досвіду "Інноваційні педагогічні процеси як шлях до якісної освіти"

(Сергієнко М.Й.)

3.       Проведення анкетування учнів 5 класу з метою виявлення рівня адаптації.

(протягом місяця)

1. Огляд літератури з проблем виховної роботи .

(Перепелиця  І.О)

2. Семінар-практикум для класних  керівників та класоводів "Формування творчих та пізнавальних здібностей  учнів з використанням технологій критичного мислення .

3. Відвідування і обговорення виховного заходу у 8 класі.

(Бурдело Н.Г.)

1.       Обмін досвідом на тему "Форми і методи фізичного виховання .

(Комар В.О.).

2. Особливості роботи із "важкими" дітьми ,конфлікти та шляхи їх розв’язання.

Круглий стіл.

(Хандога С.М.)

3. Організація відпочинку дітей в позаурочний час

(Рябко Т.В.)

1.       Особливості роботи з обдарованими дітьми.

(Циганок Т.М.)

2.       Відвідування і обговорення виховного заходу у класі комплекті.

(Комар В.П.)

V.

1. Проблемний семінар на тему "Формування здорового способу життя,молодь проти наркоманії  і СНІДУ"

(Рябко Т.В)

2.       Режим дня. Його складові.

(Горкава І.В.)

3.       Контроль і  самоконтроль за станом здоров’я у процесі занять фізичними вправами.

(Комар В.О.)

4.       Відвідування і обговорення виховного заходу  у 7 класі.

(Горкава І.В.)

VI

1. Вироблення методичних рекомендацій з проблем навчання і виховання .(Результат роботи над науково-методичною проблемою)

2.Виставка методичних матеріалів ,розроблених класними керівниками і класоводами.